W dniu 15 marca 2023 r. odbył się szkolny konkurs PENTAGO w którym udział wzięło 32 uczniów naszej szkoły. Gra planszowa Pentago polega na tym, że gracze naprzemiennie układają kule na planszy. Każdy gracz na początku partii wylosował zestaw kul białych lub czarnych. Celem jest ułożenie 5 kul w jednym rzędzie (poziomo, pionowo lub po skosie).
Nie jest to jednak proste, bo po dołożeniu kuli, gracz obraca jedną z czterech części planszy. Uczniowie rywalizowali na zasadach turniejowych. Najpierw zostali przydzieleni do jeden z ośmiu grup, z której dwie najlepsze osoby awansowały do zasadniczej części turnieju.

Drabinka turniejowa wyłoniła najlepszych graczy:
1 miejsce – Kamil Książek (klasa 4as)
2 miejsce – Karolina Kloc (klasa 2p)
3 miejsce – Kacper Frankiewicz (klasa 3f)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !
Nagrody konkursu zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Zespołu nr 2 w Rzeszowie oraz przez Radę Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie.
Organizatorem konkursu był nauczyciel matematyki – mgr Maciej Świątek.