W dniu 9 grudnia uczniowie klas 3b, 4as, 4bs wzięli udział w dniu otwartym Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie zostało zapoczątkowane wykładem wprowadzającym na temat znaczenia i roli służb mundurowych w zmieniających się uwarunkowaniach bezpieczeństwa narodowego Polski oraz związanym tymi zmianami problemem obrony Praw Człowieka. Zaprezentowane były również stoiska informacyjne na których przedstawiciele służb mundurowych, a także pracownicy Instytutu, prowadzący zajęcia w ramach kierunków realizowanych w Instytucie Nauk o Polityce UR mogli rozmawiać z uczniami. Uczniowie Naszej Szkoły brali udział w Maratonie pisania listów Amnesty International – związanego z prawami człowieka. Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka.