4 i 5 października klasa II ar oraz It wraz z wychowawcami Krystyną Kuczmą-Trzeciak i Adamem Bąkiem wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, która ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej. Każdego roku jesienią cebulki żonkili są sadzone przez uczniów szkół i przedszkoli, osoby indywidualne i firmy. Wiosną kwiaty są ścinane oraz rozdawane na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Żonkil to symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Posadziliśmy wspólnie ponad 100 cebulek i będziemy wyczekiwać wiosny, by móc ściąć kwiaty i przekazać je na rzecz działalności Hospicjum. „NIECH W NASZYCH SERCACH ROZKWITNIE NADZIEJA!”