W tym tygodniu odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu klas patronackich WSIiZ.
We wtorek 31 maja zajęcia w formie online na temat „Kontrola i nadzór – nie takie straszne jak je malują” poprowadziła pani mgr Katarzyna Mormul. Uczniowie klas 3as, 3bs, 3ag i 3bg poznali dokładną definicję kontroli, jej funkcje, rodzaje oraz przykłady. Dowiedzieli się, czym różni się ona od nadzoru i dlaczego nie można tych pojęć stosować zamiennie. Zapoznali się z pojęciem kontrolera, a także ze standardami, jakie musi spełniać osoba pracująca na tym stanowisku.

Natomiast w środę 1 czerwca, tym razem w siedzibie naszej szkoły, dzięki pani mgr M. Leśniowskiej-Gontarz uczniowie uzyskali odpowiedź na pytanie: „Co łączy postacie Johna F. Kennedy'ego, Nelsona Mandeli, Steve'a Jobsa i M. Gandhiego?” Poznali dokładniej te wielkie osobowości, które odegrały znaczącą rolę w budowaniu dzisiejszego świata. Poruszane tematy pozwoliły młodym ludziom poznać tajniki zarządzania i przywództwa, a także dowiedzieć się kim jest oraz jaką rolę pełni lider i menedżer.

Mamy nadzieję, że po tych zajęciach uczniowie wprowadzą do swojego życia poznane umiejętności i w przyszłości staną się świetnymi liderami, którzy zostaną zapamiętani w historii tak, jak przedstawione postacie.

Dziękujemy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie za współpracę z naszą szkołą!