Młodzież klas licealnych naszej szkoły, która realizuje innowację opiekuńczo-ratowniczą z elementami pedagogiki, rehabilitacji i ratownictwa medycznego miała niecodzienną okazję zwiedzić Centrum Symulacji Medycznej Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Symulacja medyczna jest przybliżeniem rzeczywistości klinicznej, wymagającym od studentów podejmowania odpowiednich czynności wobec zmieniających się warunków oraz pojawiających się problemów, w taki sam sposób, jak w realnych okolicznościach. Pomaga w lepszym przygotowaniu studentów do wejścia w realne środowisko kliniczne i kontakt z rzeczywistym pacjentem.

Uczniowie mogli zobaczyć nowoczesny sprzęt medyczny, szkoleniowy, system audio-video z którego korzystają na co dzień studenci kierunków medycznych UR. Dowiedzieli się jak w praktyce wyglądają zajęcia i egzaminy z wykorzystaniem symulacji medycznej, dowiedzieli się jak wygląda nauka i doskonalenie prowadzenia procesu diagnostyczno-terapeutycznegoz wykorzystaniem różnych symulowanych scenariuszy klinicznych i jak przebiega nauka praktycznych umiejętności klinicznych z wykorzystaniem fantomów i trenażerów medycznych.