4 września br. odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Jako pierwsi z dramatem Zapolskiej zmierzyli się uczestnicy spotkania zorganizowanego przez rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz dyrektor Pedagogicznej Wojewódzkiej Biblioteki w Rzeszowie. Dalsza część wydarzenia miała miejsce w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie. W programie było min.: czytanie wybranych fragmentów dramatu przez aktorów Teatru Maska, inscenizacja utworu w wykonaniu młodzieży pod kierunkiem Kamila Dobrowolskiego, pamiątkowe pieczętowanie prywatnych egzemplarzy lektury okolicznościowa pieczęcią przekazaną przez Kancelarię Prezydenta RP w improwizowanym saloniku pani Dulskiej, warsztaty muzyczne, czy pamiątkowe zdjęcia z użyciem rekwizytów. W tym wspaniałym wydarzeniu nie mogło zabraknąć nas. Szkołę reprezentowali: pani wicedyrektor Agnieszka Galos, polonistki: Elżbieta Pięta, Beata Schwarz-Rząsa, Aneta Bojda-Wawrzonek, Anna Sitko-Ciupak oraz uczniowie klas pierwszych i drugich.