W dniu 29.01.2021 r. uczniowie klasy II bs wraz z wychowawcą klasy wzięli udział w warsztatach on-line pt. „Polityka spójności Unii Europejskiej” - zorganizowanych przez Filię nr 7 WiMBP w Rzeszowie z Sylwią K. Mazur z  Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów” przy WSIiZ w Rzeszowie, działającym w sieci Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Współorganizatorem spotkania była biblioteka szkolna. Prowadząca p. Sylwia Mazur w sposób przejrzysty i skondensowany przedstawiła tematykę spotkania. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się w jaki sposó polityka spójności kształtowała się od poczatku powstania Unii i na jakich zasadach jest oparta. Na zakończenie warsztatów uczniowie wzięli udział w krótkim quizie związanym z poruszaną problematyką.