W dniu 26 lutego 2020 r. uczniowie klasy I ps i I bg uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Prezydenta Miasta Rzeszowa w zakresie ochrony powietrza. W ramach warsztatów uczniowie zapoznali się z prezentacją Centrum Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie, odwiedzili mobilną stację monitoringu powietrza przy ulicy Asnyka, a także uczestniczyli w pokazie na rzeszowskim rynku, przeprowadzonym przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących wpływu jakości powietrza na zdrowie, sposobów ochrony powietrza, mogli sami zmierzyć poziom tlenków węgla powstających ze spalania w starym i nowym typie kotła. Poznali zalety pomp ciepła. Uczniowie otrzymali foldery na temat niskiej emisji.