W ostatnim czasie dwukrotnie gościliśmy w naszym internacie studentów zrzeszonych w Kole Naukowym „MATRIKS” działającym przy Katedrze Pedagogiki Medialnej Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy przeprowadzili dla naszych wychowanków warsztaty z zakresu mediów społecznościowych. W czwartek, 15 marca najmłodsze dziewczęta i chłopcy uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z kont na serwisach społecznosciowych oraz rozmawiali na temat sekstingu w sieci. Tydzień później, 22 marca, w trakcie warsztatów omawiane było zjawisko hejtu we wspólczesnym świecie. Wszyscy uczestnicy spotkania byli z niego bardzo zadowoleni, ponieważ mimo, że omawiana tematyka jest powszechnie znana, to  - jak zgodnie podkreślali - sposób przekazu był nowatorski, a tym samym bardzo ciekawy i interesujący. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym studentom i studentkom oraz opiekunowi Koła, p. mgr Marlenie Pieniążek, za przygotowanie oraz przeprowadzenie bardzo wartościowych warsztatów!