W tym roku minęło już 26 lat od śmierci dyrektora Antoniego Cząstki. 8 listopada 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie - wychowankowie Internatu złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie pierwszego dyrektora placówki. Kierował on szkołą w latach 1963-1991. Wkrótce po przejściu na emeryturę zmarł (11 XI 1991 r.). Spoczywa na cmentarzu przy ul. Robotniczej w Rzeszowie (os. Zalesie).

Dyrektor Antoni Cząstka był człowiekiem, który poświęcił całe życie zawodowe kształceniu młodzieży. Był cenionym pedagogiem. Pomógł wielu nauczycielom odkryć piękno zawodu, przekazując im cenne wskazówki wykorzystywane w dalszej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Pozostawił trwały ślad w historii szkoły i internatu oraz w pamięci współpracowników i wychowanków.