Miło nam poinformować, ze nasz internat w bieżącym roku szkolnym realizuje projekt działań ekologicznych "Jestem ekologiczny, czyli dbam", w ramach którego chcemy kształtować świadomość ekologiczną oraz poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Chcielibyśmy, aby w efekcie proponowanych przez nas działań uczestnicy projektu:

• zdobyli wiedzę nt. szeroko rozumianej ekologii,
  • poznali pozytywny wpływ zachowań proekologicznych na różne aspekty życia człowieka,
  • potrafili wymienić główne problemy ekologiczne współczesnego świata,
  • potrafili rozróżnić działania proekologiczne od szkodliwych dla środowiska.,
  • byli na co dzień rzecznikami rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska naturalnego.

Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa przyniesie wymierne efekty dla środowiska naturalnego, ponieważ nawet drobne, codzienne i z pozoru mało znaczące działania mają wielkie znaczenie dla poprawy stanu naszej planety - Ziemi.