Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

W dniu 21 lutego na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbył się VI Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej mający na celu promowanie szkolnictwa zawodowego i ułatwienie uczniom gimnazjów z regionu podjęcie właściwej decyzji o wyborze dalszej drogi edukacji. Rzeszowskie szkoły zawodowe zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną, czyli zawody poszukiwane na podkarpackim rynku pracy. Gimnazjaliści mogli również wziąć udział m.in. w: ciekawych lekcjach, konkursach z nagrodami oraz pokazie mody branżowej. Stoiska wystawiennicze zostały przygotowane przez szkoły zrzeszone
w Stowarzyszeniu Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej. W VI Salonie wzięło udział 1145 gimnazjalistów i 67 opiekunów – grupy zorganizowane oraz ok. 40 uczestników indywidualnych: gimnazjalistów, rodziców, nauczycieli, pedagogów oraz doradców zawodowych.

           Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej
i Technicznej
w Rzeszowie, a głównym koordynatorem salonu Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli:

  • Prezydent Miasta Rzeszowa – Pan Tadeusz Ferenc
  • Marszałek Województwa Podkarpackiego – Pan Władysław Ortyl
  • Podkarpacki Kurator Oświaty – Pani Małgorzata Rauch
  • Wojewódzki Urząd Pracy – Pan Tomasz Czop
  • Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Rzeszowie

Ponadto patronem medialnym VI Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej było Polskie Radio Rzeszów, Radio Via, Radio Centrum Rzeszów oraz TVP 3 Rzeszów.

VI Salon Edukacji Zawodowej i technicznej cieszył się dużym zainteresowaniem,
co przełożyło się na finalny sukces całej akcji. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, aby zapewnić sprawny przebieg wydarzenia oraz bezpieczeństwo uczestników. Teraz pozostaje jedynie czekać do przyszłego roku na kolejną edycję salonu.