Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

W dniach 22-23.02.2018 r. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbyło się XII Forum Nauczycielskie. Była to okazja do spotkania się nauczycieli przedmiotów zawodowych z całej Polski. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie reprezentowali nauczyciele: Konrad Zieliński, Tomasz Pietrych, Paweł Sosnówka i Adrian Lubas. 

Pierwszego dnia Forum odbyły się wizyty w wiodących przedsiębiorstwach branżowych. Drugi dzień to dawka nowych, ciekawych wiadomości ze świata logistyki, a także psychologii czy marketingu. Bogatą ofertę warsztatów przygotowali przedstawiciele partnerskich przedsiębiorstw Wyższej Szkoły Logistyki (WSL), pracownicy uczelni oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania. Uczestnicy mieli do wyboru zajęcia o atrakcyjnej i zróżnicowanej tematyce:

  • ARATHON INTERNATIONAL "Kierunki rozwoju transportu drogowego - możliwości i zagrożenia",
  • GS 1 "Wykorzystanie standardów GS 1 w logistyce",
  • MILOG "Eksploatacja sprzętu intralogistycznego, serwisowanie i naprawa",
  • VECTOR "Skuteczna komunikacja i praca z uczniami dzięki znajomości stylów myślenia. Warsztat oparty o metodologię FRIS",
  • WSL_2 "Innowacyjne narzędzie do nauczania języków obcych w logistyce".

Oprócz zagadnień ściśle związanych z logistyką, w programie Forum znalazły się również zagadnienia rozwijające wiedzę z zakresu m.in. innowacyjnych narzędzi do nauczania języków obcych w logistyce, wizerunek komunikacji PR a także warsztat zatytułowany „Twój uczeń przyszłym pracownikiem”.

Nauczyciele naszej szkoły aktywnie uczestniczyli zarówno w konferencji plenarnej jak i warsztatach, prezentując swoje stanowiska oraz wymieniając się doświadczeniem z pozostałymi uczestnikami Forum. Przywieźli również wiele książek i czasopism logistycznych, które zasiliły zbiory biblioteki szkolnej.

Udział we wspomnianym wydarzeniu był bardzo cennym doświadczeniem dla jego uczestników. Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością zaprocentują w trakcie codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

red. Adrian Lubas