W dniu 16.09.2022 r. uczniowie klasy I g kształcący się na co dzień w zawodzie technik logistyk mieli przyjemność uczestniczyć w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności w Dniach Otwartych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się m.in. z zasadami funkcjonowania Centrum Zarządzania Transportem Publicznym, Systemem Informacji Pasażerskiej, Systemem Elektronicznego Poboru Opłat oraz zasadami działania Rzeszowskiej Karty Miejskiej i jej możliwości w zakresie Rzeszowskiego InteligentnegoSystemu Transportowego. Dowiedzieli się również, jak powstaje rozkład jazdy oraz zobaczyli najnowocześniejszy tabor autobusowy.

Mateusz Domagała

Magdalena Bednarz