Dnia 30 marca 2017 r., uczniowie z klasy 1p z innowacją ratownictwo medyczne oraz 1e z innowacją służby mundurowe, odbyli wizytę w jednostce Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Przewodnikami byli pan mł. asp. Janusz Krzanowski oraz pan st. sekc. Jakub Lech, którzy zaprezentowali młodzieży sprzęt oraz przybliżyli pracę strażaka. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia ubrania specjalnego i przekonania się na własnej skórze ile waży wyposażenie osobiste, aparat powietrzny i podręczny sprzęt burzący, którego każdy strażak używa podczas akcji. Wyjście zorganizowała p. Karolina Duży i p. Agnieszka Galos.