W dniu 19.12.2017 r. klasy 2b i 2bh realizujące innowację prawno – policyjną uczestniczyły w zajęciach na WSPiA. Zajęcia prowadził p. Arkadiusz Szajna. Wykład podzielony był na 2 części. W pierwszej , w ciekawy i interesujący sposób, pan Szajna przedstawił uczniom na czym polega badanie wariografem, czyli tzw. „wykrywaczem kłamstw”.

W drugiej części omówił na czym polegają i jak się przeprowadza oględziny zwłok na miejscu zbrodni. Ponadto pokazał uczniom różne narzędzia służące do zbierania śladów. Opowiedział także kilka ciekawych historii opartych na faktach, związanych z oględzinami. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania.

Michał Leja