Dnia 3 marca 2017 r. klasa 1a realizująca innowację administracyjno-księgową wzięła udział w spotkaniu z  panią Dobrochną  Minich z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania  w Rzeszowie w ramach projektu "Ciekawa lekcja". Tematyką spotkania była Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku.

Uczniowie zostali zapoznani z historią tego dokumentu, przypomniane zostały jego początki, które sięgają 17 września 1787r. w USA, czyli pierwszej ustanowionej Konstytucji na świecie. Następnie cofnęliśmy się do czasów 3 maja 1791 r., od której wiele się zaczęło. Młodzież poznała pogląd Arystotelesa na temat różnicy miedzy państwami  z konstytucją i bez niej.

Serdecznie dziękujemy pani Dobrochnie Minich za przybycie i przeprowadzenie odmiennej oraz  bardzo ciekawej lekcji.