W ramach innowacji administracyjno-księgowej uczniowie z klas III a i IV a uczestniczyli w dwóch blokach warsztatowych (26.10.2020 r., 4.11.2020 r.) w ramach projektu Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach realizowanego przez Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Warsztaty były prowadzone on-line z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz sprzętu komputerowego przez reprezentantów Instytutu Ekonomii i Finansów UR. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę m.in. w zakresie kredytów i pożyczek, zarządzania własnymi pieniędzmi oraz oszczędzania. Dodatkowo wzięli udział w wirtualnej lekcji muzealnej na temat historii polskiego pieniądza w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

W trakcie dwóch sesji bloków warsztatowych przeprowadzone zostały działania eliminacyjne w ramach „Konkursu wiedzy o finansach”.

Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie:

- Kinga Kamińska (IV a), Dominika Kawalec (IV a), Gabriela Słysz (III a)

- Magdalena Siwiec (IV a), Justyna Łazarz (IV a), Łukasz Pleśniak (III a)

GRATULUJEMY!