Witamy w Bibliotece

„Gdy masz jakieś wątpliwości –
idź do biblioteki”
(J. K. Rowling)

Posiadamy systematycznie aktualizowany księgozbiór. Organizujemy różnego rodzaju konkursy, imprezy i wystawy.

W bibliotece możesz:

• wybierać i wypożyczać książki,
  • przeglądać czasopisma,
  • poszukiwać informacji,
  • korzystać z Internetu,
  • relaksować się i wypoczywać
    w spokoju :)

W naszej bibliotece KAŻDY jest mile widziany i NIKT nie jest do niczego zmuszany.
Przyjdź – tutaj nie odpytujemy
i nie stawiamy stopni!

blog 3

W czwartek 31 marca 2022 r. w naszej szkole miał miejsce finał Konkursu Poetyckiego „Na Początku Było Słowo”. Była to III edycja tegoż konkursu, który spotkał się z bardzo szerokim odzewem. W poetyckie szranki stanęło aż 37 uczestników z województwa podkarpackiego.

To nas, nauczycieli, cieszy, ponieważ pokazuje, że – wbrew obiegowym opiniom – młodzież jest bardzo wrażliwa i bogata duchowo. Ze względu na ogromny potencjał, jaki tkwi w młodzieży oraz na chęć i na siłę ekspresji, z którą młodzi ludzie uzewnętrzniają swoje przeżycia, z chęcią będziemy kontynuować zmagania z poezją w kolejnych latach. Aby ocena jury była obiektywna, uczestnikom Konkursu zostały nadane numery startowe w kolejności zgłaszania się. Ocenie zostały poddane wydruki wierszy bez imion i nazwisk, opatrzone jedynie numerami. Trzeba przyznać, że wysoki poziom i dojrzałość wielu prac były dla nas dużym zaskoczeniem. Pisanie wiersza to proces tworzenia, taki, jaki przedstawia biblijna Księga Rodzaju, z której zostało zaczerpnięte konkursowe motto. Gratulujemy Wam umiejętności, wrażliwości i tego, że realizujecie się w tak twórczy sposób. Gratulujemy także Waszym nauczycielom – tego, że mogą pracować z tak zdolnymi uczniami.  Z przyczyn obiektywnych nie wszyscy finaliści mogli uczestniczyć w spotkaniu finałowym. Dziękujemy pani wicedyrektor Agnieszce Galos za udział w spotkaniu i wręczenie nagród laureatom. Podziękowania należą się również fundatorom nagród:  Wydawnictwu Albatros oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie.
Gratulujemy wszystkim, którzy znaleźli się w gronie laureatów, dziękujemy za czas spędzony z nami i zapraszamy do udziału w IV edycji Konkursu w przyszłym roku szkolnym.
Zapraszamy na blog biblioteki tam znajdziecie wiersze laureatów konkursu.