W dniu 12 kwietnia 2024 r. uczniowie klas IV ar i II a uczestniczyli w spotkaniu z panią Dorotą Nowak-Maluchnik, Podkarpacką Kurator Oświaty w Rzeszowie, zorganizowanym w ramach projektu „Młode Myśli – Wielkie Rozmowy” na WSPiA.  Pani kurator podzieliła się z uczniami rzeszowskich szkół swoim doświadczeniem, a także opowiedziała o wielu interesujących tematach związanych z edukacją.

W piątek 27 października 2023 roku uczniowie klasy 2ch wraz z panią Agnieszką Galos brali udział w konferencji na Politechnice Rzeszowskiej: "Praktyczny wymiar innowacji-szkoła, biznes i uczelnia w dążeniu do novum". Dotyczyła ona projektu "Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego".
Uczniowie poznali szczegóły działań z obszarów: Nauka, Komercjalizacja i Kształcenie. Wysłuchali prezentacji dotyczącej działania stoiska do badania węglowych uszczelnień silników samolotowych oraz laboratorium wodorowego. Uczestniczyli również w panelu dyskusyjnym "Wodór-nowoczesne technologie dla rozwoju przedsiębiorstw".

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje konkurs na plakat promujący mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablet, zegarki typu Smartwatch, słuchawki bezprzewodowe, głośniki bezprzewodowe, dyplomy oraz zaproszenie na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Prace można przesyłać do dnia 9 czerwca 2024 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 września 2024 r.

Szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie LINK - KONKURS.

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy znaleźli się w gronie laureatów i wyróżnionych w Konkursie na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Oto zwycięzcy:

I miejsce – Oliwia Ziemińska z kl. I r

II miejsce – Martyna Żurek z kl. I ch

III miejsce – Nadia Nowak z kl. I t

Wyróżnienie – Hubert Rusin z kl. I r

Wyróżnienie – Nadia Nowak z kl. I t i Jagoda Baran z kl. I t.

19.03.2024 r. klasa I t uczestniczyła zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji innowacji turystycznej. Młodzież spotkała się z dr Małgorzatą Skulimowską, która jest kierownikiem wydziału Turystyki historycznej i kulturowej Uniwersytetu Rzeszowskiego, podróżniczką, pilotem wycieczek turystycznych, przewodnikiem turystyki górskiej. Wysłuchaliśmy wykładu zapoznającego naszych uczniów z kierunkiem „Turystyka”, a w drugiej części z tematem „Praca marzeń”. Po wykładach był czas na zadawanie pytań i dyskusje oraz dzielenie się spostrzeżeniami. Zajęcia były bardzo ciekawe i inspirujące.

W dniu 5.04.2024 odbył się finał konkursu MATHS IN ENGLISH - MATHS WITH A DIFFERENCE. W etapie rzeszowskim wzięło udział 57 uczniów z ponadpodstawowych szkół rzeszowskich takich jak: I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, IV Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, VII Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, IX Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, Liceum Dwujęzyczne w Boguchwale, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, Zespół Szkół Agroturystycznych w Weryni oraz Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie.

20.03.2024 r klasa I ch uczestniczyła w wykładzie zorganizowanym w ramach dni otwartych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Klasa realizująca innowację opiekuńczo-ratowniczą została zaproszona na wykład prowadzony przez dr hab. Pawła Więcha nt. „Wykorzystanie symulacji w kształceniu przyszłych kadr medycznych”. Nasi uczniowie zostali wprowadzeni w metody kształcenie personelu medycznego. Dzięki licznym zdjęciom i krótkim filmikom mogliśmy przyjrzeć się zajęciom przyszłych pielęgniarek, pielęgniarzy, położnych, ratowników medycznych, gdzie wykorzystuje się sprzęt na europejskim poziomie. Symulacje odwzorowujące realne sytuacje, w których studenci uczą się, jak pracować i pomagać ludziom w czasie różnych wypadków losowych.

20240327 125302

Konkurs na najpiękniejszą kartkę WIELKANOCNĄ wykonaną własnoręcznie z życzeniami w języku niemieckim rozstrzygnięty!

I miejsce: Monika Pacyna klasa II d

II miejsce: Oliwia Pięta klasa I b

III miejsce: Julia Lelek klasa I ch

Dziękuję wszystkim za udział!

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizator: Karina Rabczak

Dnia 21.03.2024 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 31 uczniów naszej szkoły. Życzymy powodzenia! Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Dnia 20.03.2024 r. odbył się etap rejonowy konkursu matematycznego EUKLIDES, który miał miejsce w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV ar – Patrycja Kłósek. Opiekunem naszej uczestniczki jest pan Michał Leja. W ramach tego etapu Patrycja musiała zmierzyć się z pięcioma zadaniami z matematyki. Do etapu finałowego kwalifikuje się 30 najlepszych uczestników. Zatem pozostało nam czekać na wyniki do 15 kwietnia i trzymać mocno kciuki za Patrycję.

Dnia 5 kwietnia 2024 r.

odbędzie się spotkanie z rodzicami według harmonogramu:

- klasy III, IV, V – godz. 16.30-17.30

- klasy I i II – godz. 17.30-18.30

Szczegóły poniżej:

Dnia 15.03.2024 r. odbył się etap szkolny konkursu matematycznego Maths in English – Maths with a difference. Jest to już X edycja konkursu organizowanego przez nauczycieli matematyki z naszej szkoły. Do udziału w konkursie zgłosiło się około 260 uczniów z czternastu szkół ponadpodstawowych z Rzeszowa i okolic oraz 42 uczniów naszej szkoły. Etap rzeszowski odbędzie się 5.04.2024 r. w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie. Organizatorami konkursu są Iwona Lasota i Michał Leja – nauczyciele matematyki. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.