We czwartek tj. 1.06.2023 r. troje uczniów Aleksandra Femiak klasa 3ar, Kamil Książek klasa 4as i Jakub Kaczmarek klasa 2f oraz pani Małgorzata Dziadzio - Świder i pan Adam Bąk wzięli udział w audycji "Świat Młodych" w Polskim Radiu Rzeszów.
Podczas nagrania uczniowie opowiadali o praktykach zawodowych i zagranicznych, które zrealizowali w tym roku szkolnym w Rimini we Włoszech podczas mobilności w ramach projektu "Praktyki we Włoszech kluczem do rozwoju zawodowego uczniów ZS2" program Erasmus+, a także o doświadczeniach i wiedzy, nie tylko geograficznej, jaką nabyli dzięki czerwcowej mobilności i uczestnictwu w projekcie "Obejmować Ziemię - projekt geograficzny z elementami ochrony i zadaniami pierwszej pomocy"
realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" programu POWER.
Audycję poprowadziła pani Bernadeta Szczypta.

Polskie Radio Rzeszów wyemitowało ciekawą audycję z serii "Świat Młodych", której tematem był projekt użyteczności społecznej Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie zatytułowany "Zamaskowani, czyli o tym, jak wyleczyć się z pandemii". Zachęcamy do jej wysłuchania.

Audycję można odsłuchać pod tym linkiem.