W dniach 27-28 maja 2021 roku odbyły się zawody centralne V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Gdański - Wydział Ekonomiczny z siedzibą w Sopocie. W zawodach wzięło udział 37 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy przeszli etap szkolny i regionalny. Wśród tej grupy znalazł się uczeń naszej Szkoły - Krzysztof Skwarek z klasy IV c, który uzyskał tytuł finalisty oraz indeks na studia logistyczne. Organizatorzy Olimpiady oprócz testu wiedzy przygotowali dla uczniów szereg atrakcji, m.in. rejs statkiem po porcie w Gdyni oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Celem organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej jest:

a) zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego,

b) upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki,

c) poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora, technika logistyka, technika eksploatacji portów i terminali oraz magazyniera-logistyka.

Gratulujemy naszemu uczniowi uzyskanego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów.

Poniżej kilka zdjęć z Olimpiady.

W dniu 5 marca w formie online odbył się II etap (regionalny) Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Była to już V edycja tego wydarzenia.

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk.

Olimpiada ma na celu:

• rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną,
  • pomoc w ocenie programu nauczania w szkołach średnich i policealnych.

Uczestnicy II etapu reprezentujący naszą szkołę:

• Krzysztof Skwarek, kl. IV c
  • Angelika Porada, kl. IV f

Ogromnym sukcesem jest awans do finału ucznia naszej szkoły, Krzysztofa Skwarka z klasy IV c. Warto zaznaczyć, iż Olimpiada jest bardzo wymagająca i jest jedną z najtrudniejszych z wszystkich organizowanych w ciągu roku szkolnego.

Finał odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia. Forma finału będzie uzależniona od sytuacji pandemicznej w kraju.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020 obfitowało w udział uczniów Zespołu Szkół nr 2 w olimpiadach i konkursach.

IIa Dominika Kawalec Finalistka 2 etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym"
IIa Estera Wojciechowska

IIa Justyna Łazarz Finalistka Konkursu Ekonomia Challenge Accepted
IIa Nikodem Mroczka Finalista Konkursu Ekonomia Challenge Accepted
IIa Kinga Kamińska Finalista Konkursu Ekonomia Challenge Accepted
Ia Gabriela Rączka Finalistka 2 etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym"
Ia Bartłomiej Tereszkiewicz Finalista 2 etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym"
Ic Natalia Choma I miejsce w konkursie recytatorskim "Cała Jaskrawość"
II a Justyna Łazarz zakwalifikowanie się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
IIIb Bogusława Nizioł wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Recytatorskim "O Skrzydło Orle" "
!cg Kinga Kociołek III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Na szlaku turystycznym Rzeszowa"
Ibg Oliwia Brzezowska III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Na szlaku turystycznym Rzeszowa"

Z przyjemnością informujemy, że trzech naszych uczniów: Szymon Wiśniowski i Krzysztof Skwarek z kl. III c T oraz Patryk Drozd z kl. IV f T zostali finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Z tej okazji Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc nagrodził ich listami gratulacyjnymi i upominkami. Gratulujemy!