Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Klauzula informacyjna Zespołu Szkół nr 2 im Tadeusza Rejtana przy Al. Rejtana 3

w Rzeszowie

Szanowni Państwo,

zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy że:

 1. Administratorem Państwa danych osobowych oraz danych osobowych uczniów szkoły jest Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.
 2. Dyrektor powołał Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się kontaktować wysyłając wiadomość na adres poczty e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

3.Dane osobowe, na podstawie art.6ust.1 lit.C ogólnego rozporządzenia j/w o ochronie danych przetwarzane są w celu:

- realizacji zadań ustawowych określonych w Ustawie - Prawo Oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r.(Dz. U. z 2017 r.,poz.59) oraz Ustawie o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 ( Dz. U. z 2017. , poz.2198)

- realizacji statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w szkole.

4.Państwa/ ucznia dane osobowe przechowywane będą przez okresy ujęte w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt. Dane osobowe będą przetwarzane do celu realizacji opisanych powyżej celów, poprzez okres niezbędny do realizacji tych celów.

 1. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo do:
 • żądania sprostowania danych,
 • usunięcia danych,
 • ograniczenia przetwarzania danych,
 • przenoszenia danych,
 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem,
 • wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 1. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa oświatowego j/w.

7.Ponadto, z wyżej wymienionych praw można skorzystać poprzez kontakt e-milowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą poczty tradycyjnej pod adresem: Zespół Szkół Nr 2 w Rzeszowie, Al. Rejtana 3, 35-326 Rzeszów.