Zachęcamy do zapoznania sie z projektem "Praktyki bez granic".

30 września 2021 roku odbyła się w naszej szkole konferencja podsumowująca projekt „Praktyki bez granic” (w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus +sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe).

Podczas uroczystości zostały przypomniane cele i założenia projektu, uczniowie przedstawili swoje relacje z trzytygodniowych praktyk i staży zawodowych, które odbyły się w hiszpańskich przedsiębiorstwach w Walencji i Granadzie. Opowiedzieli o wykonywanych zadaniach, nabytych umiejętnościach i korzyściach z odbycia stażu, a także przedstawili program kulturowy.

Granada 2021

W dniach 8 sierpnia do 28 sierpnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły realizowali projekt „Praktyki bez granic”, który realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Erasmus+ w sektorze Kształcenie Zawodowe.  Z wyjazdem naszych uczniów możemy szczegółowo zapoznać się w Dzienniku aktywności tej grupy znajdującym się w załaczniku poniżej.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA CAŁEJ RELACJI !

Attachments:
Download this file (Granada 2021_dziennik_uczniowie.doc)Granada 2021_dziennik_uczniowie.doc[ ]104935 kB

Nasza grupa Granada realizuje praktyki w okresie od 29.08 do 18.09.2021 r. Projekt realizowany jest w ramach przedsięwzięcia „Praktyki bez granic”, ze środków POWER (POWERVET-2019-1-PL01-KA102-062512) w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana na zasadach Erasmus+ w sektorze kształcenie zawodowe. Opiekunami grupy są Pan Adam Bąk oraz Sebastian Klaczkowski. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy firm, w których realizowane są praktyki naszych uczniów.

Odbycie praktyk zawodowych oraz spędzenia cudownych chwil w andaluzyjskiej Grenadzie stało się możliwym. To właśnie my uczniowie klas 3ag, 3bs, 3cg, 3cs, 3dfs razem z naszymi opiekunami Panem Adamem Bąkiem i Sebastianem Klaczkowskim spełniamy marzenia! Dzięki projektowi „Praktyki bez granic” realizowanemu w ramach POWER (POWERVET-2019-1-PL01-KA102-062512) w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

Wczesnym niedzielnym porankiem dotarliśmy do portu lotniczego Kraków Balice. Pierwsze emocje opadły lądując w Frankfurcie, szybka przesiadka i dotarliśmy do Andaluzji położonej na granicy Europy i Afryki, Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego lądując w Maladze. Kontrola sanitarna, odebrane bagaże, odnalezienie czekającego na grupę autokaru i w drogę do Grenady!

Informacja o pracodawcach - staż w Granadzie

Grupa Granada składa się z 12 uczniów, którzy odbywają staż w hiszpańskim mieście Granda - stolicy Andaluzji. Staż trwa od 09.08. do 27.08. 2021 roku. Młodzież na czas stażu została podzielona pomiędzy czteroma pracodawcami.

„Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów kształcenia zawodowego”

POWERVET-2019-1-PL01-KA102-062512

Jak pisaliśmy wcześniej nasza szkoła bierze udział w projekcie „Praktyki bez granic”, który realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Erasmus+ w sektorze Kształcenie Zawodowe. Wyjazd naszych uczniów do Walencji to nie tylko plażowanie i zwiedzanie, ale przede wszystkim staże w hiszpańskich przedsiębiorstwach. Przygotowaliśmy krótki opis firm, w których nasi uczniowie zdobywają nowe doświadczenia, poznają nowych ludzi i mają szansę zobaczyć jak funkcjonuje zagraniczny rynek pracy. Naszymi stażami zajmuje się niezawodna ekipa z Universal Mobility.

Młodzież z klas 4b, 4c i 4f, która uczestniczy w projekcie "Praktyki bez granic" realizowanym w ramach Programu PO WER, jest już po pierwszym tygodniu stażu w hiszpańskich przedsiębiorstwach. Przyszedł czas na odpoczynek. Nasza pani koordynator Dominika Jastrzębowska z Universal Mobility podszkoliła nas z lekcji języka hiszpańskiego. Wieczorami spędzamy czas na grach integracyjnych na tarasie, który mamy na dachu naszego budynku, z którego rozpościera się piękny widok na Walencję. W sobotę i niedzielę udaliśmy się na plażę w Walencji. Wspólnie spędzony czas na kąpieli w morzu i na opalaniu pozwolił nam odpocząć i zregenerować siły przed kolejnym tygodniem stażu.

PRAKTYKI BEZ GRANIC plakat 1Informujemy, że rekrutacja do projektu „Praktyki bez granic”

realizowanego w ramach Programu PO WER

obejmującego trzytygodniowe staże i praktyki zawodowe w Granadzie i Walencji

ZOSTAJE PRZEDŁUŻONA DO KOŃCA STYCZNIA 2021 R.

Attachments:
Download this file (formularz_zgloszeniowy.doc)formularz_zgloszeniowy.doc[ ]188 kB
Download this file (regulamin_rekrutacji.doc)regulamin_rekrutacji.doc[ ]38 kB

Staż zawodowy

klasy III technikum ekonomicznego , logistycznego , spedycyjnego

8 sierpnia do 28 sierpnia 2021 r. - dwie grupy:

• 12+1 Granada
  • 20+2 Walencja

Praktyka zawodowa

klasy II technikum ekonomicznego , logistycznego , spedycyjnego
29 sierpnia do 18 września 2021 r. - dwie grupy:

• 12+1 Granada