30 września 2021 roku odbyła się w naszej szkole konferencja podsumowująca projekt „Praktyki bez granic” (w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus +sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe).

Podczas uroczystości zostały przypomniane cele i założenia projektu, uczniowie przedstawili swoje relacje z trzytygodniowych praktyk i staży zawodowych, które odbyły się w hiszpańskich przedsiębiorstwach w Walencji i Granadzie. Opowiedzieli o wykonywanych zadaniach, nabytych umiejętnościach i korzyściach z odbycia stażu, a także przedstawili program kulturowy.

Uczestnicy biorący udział w projekcie PO WER otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie stażu i praktyk oraz certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

Spotkanie było inspiracją do ciekawych dyskusji na temat uczestnictwa w projekcie oraz wpływu realizacji mobilności zagranicznych na rozwój kariery zawodowej uczniów.

Wszyscy w swoich przemówieniach podkreślili, że staże i praktyki zagraniczne są dla nich doskonałym uzupełnieniem obowiązkowego kształcenia zawodowego, możliwością sprawdzenia i pogłębienia umiejętności zawodowych oraz językowych, szansą na zdobycie nowej wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia zawodowego na rynku pracy.