„Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów kształcenia zawodowego”

POWERVET-2019-1-PL01-KA102-062512

Jak pisaliśmy wcześniej nasza szkoła bierze udział w projekcie „Praktyki bez granic”, który realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Erasmus+ w sektorze Kształcenie Zawodowe. Wyjazd naszych uczniów do Walencji to nie tylko plażowanie i zwiedzanie, ale przede wszystkim staże w hiszpańskich przedsiębiorstwach. Przygotowaliśmy krótki opis firm, w których nasi uczniowie zdobywają nowe doświadczenia, poznają nowych ludzi i mają szansę zobaczyć jak funkcjonuje zagraniczny rynek pracy. Naszymi stażami zajmuje się niezawodna ekipa z Universal Mobility.

MUEBLES TUCO

Muebles TUCO jest to firma zajmująca się sprzedażą mebli. Nasza grupa pracuje w magazynie, w którym przechowywane są meble do sprzedaży. Do naszych zadań należy pomoc przy przygotowywaniu zamówień i dostaw, przygotowanie stosownych dokumentów, kontakt z klientami oraz utrzymywanie porządku w magazynie. Atmosfera w pracy jest w super. Poznaliśmy tu wielu fajnych ludzi, którzy pokazują nam jak wygląda ich praca na co dzień.

GIFI

Firma Gifi specjalizuje się sprzedażą różnorakich produktów: od sprzętu AGD po rzeczy codziennego użytku. Zajmujemy się tam wykładaniem towarów na półki, skanowaniem, drukowaniem cen, wypełnianiem dokumentów oraz tworzeniem nowych wystaw produktów. W pracy panuje świetna atmosfera, pracownicy są optymistycznie nastawieni do nas i chętnie pokazują jak wygląda ich praca na co dzień. Praca w tym sklepie wzbogaca nas o nowe doświadczenia i poszerza nasze umiejętności językowe.

RENT BIKE VIRGEN

Jest to rodzinna firma zajmująca się wypożyczaniem rowerów, rowerów elektrycznych i hulajnóg. Panuje tu przyjazna atmosfera. Do naszych obowiązków należy obsługa klientów, działania w obrębie marketingu, archiwizacja dokumentacji oraz w wolnych chwilach sprawdzanie stanu technicznego sprzętów, aby pomóc naszym pracodawcom. Dzięki tej pracy zdobywamy doświadczenie z zakresu prowadzenia dokumentacji w przedsiębiorstwie, poznajemy ludzi z wielu zakątków świata oraz doskonalimy nasze umiejętności językowe.

THE EASY WAY

To wypożyczalnia rowerów, której właścicielami jest cudowne, temperamentne włosko-hiszpańskie małżeństwo. Zostałyśmy tam przyjęte z wielkim entuzjazmem i radością, poczułyśmy prawdziwe rodzinne ciepło. Naszymi głównymi obowiązkami jest obsługa klienta, archiwizacja dokumentacji, wysyłanie e-mail do naszych klientów oraz sprawdzanie stanu technicznego wypożyczanego sprzętu.

Pracownicy i właściciele posługują się językiem hiszpańskim i angielskim, dzięki czemu mamy możliwość doskonalić swoje umiejętności językowe. Pracownicy pochodzą z różnych państw Europy co daje nam również możliwość poznania innych języków, kultury oraz tradycji wielu państw europejskich.