Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Od 01.07.2018 r. do 30.06.2020 r. Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie realizuje projekt pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. 9 nauczycieli ZS 2 wzięło udział w dwutygodniowych kursach językowych i kursach językowo - metodycznych w Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz na Malcie.

Celem projektu jest: podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, stworzenie nowego podejścia metodycznego w nauczaniu języka angielskiego w szkole, wprowadzenie elementów nauczania dwujęzycznego do nauczania przedmiotów szkolnych, zwiększenie aktywności we współpracy międzynarodowej oraz promowanie wartości europejskich.

W ramach projektu dwie nauczycielki języka angielskiego tj. Kamila Blok oraz Sabina Suchy wyjechały do Cork w Irlandii, gdzie doskonaliły swoje umiejętności z zakresu nauczania języka angielskiego. Szkolenie odbyło się w Cork English College i trwało od 01.07.2019 do 12.07.2019. Uczestnicy projektu przede wszystkim podnosili swoje kompetencje w dziedzinie znajomości i stosowania języka angielskiego oraz doskonalili swoje umiejętności metodyczne w dziedzinie nauczania języka angielskiego dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Dodatkowo nauczyciele mieli możliwości zapoznania się z bogatą kulturą Irlandii, a dogodna lokalizacja miejsca zakwaterowania umożliwiła dostęp do atrakcji turystycznych Cork i okolic.
Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę metodyczną z zakresu nauczania języka angielskiego.
Poniżej przedstawiamy krótką relację zdjęciowa z wyjazdu.