7 czerwca 2018 r. jury konkursu plastycznego w ramach projektu NIEPODLEGŁA NA 100 przyznało następujące miejsca:

W KATEGORII PORTRET:

Znamy już wyniki I etapu konkursu historycznego NIEPODLEGŁA NA 100 – „Józef Piłsudski – od rewolucjonisty do męża stanu”. Do II etapu – „Polskie drogi do niepodległości” – zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Radosław Buczan (Zespół Szkół Elektronicznych)
  2. Ilona Biezkłubyj (Zespół Szkół nr 2)
  3. Justyna Łazarz (Zespół Szkół nr 2)
  4. Hubert Kłosowski (Zespół Szkół nr 2)
  5. Adrian Bober (Zespół Szkół nr 2)
  6. Paweł Starzak (Zespół Szkół nr 2)

Gratulujemy!

II etap konkursu odbędzie się w październiku 2018 r.

27 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Kadyjewskiej wzięli udział w młodzieżowej debacie na temat „Czym są dla mnie symbole narodowe?”, zorganizowanej przez wojewodę podkarpackiego, p. Ewę Leniart. Spotkanie odbyło się w Sali Klubowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Tematycznie nawiązywało do zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dyskurs poprowadzili pan dr Piotr Szopa z IPN oraz p. Rafał Czupryk, pełnomocnik wojewody podkarpackiego ds. rodzin. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rozmawiali o poczuciu narodowej wspólnoty, tożsamości narodowej i współczesnym patriotyzmie.

30 maja 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 odbył się pierwszy etap konkursu historycznego NIEPODLEGŁA NA 100 – „Józef Piłsudski – od rewolucjonisty do męża stanu”. Test dotyczący Józefa Piłsudskiego napisało 32 uczniów. II etap konkursu – „Polskie drogi do niepodległości” – odbędzie się w październiku 2018 r.

Również w czerwcu 2018 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, natomiast rozdanie nagród przewidziane jest na październik 2018 r.