W poniedziałek, 16 września 2019 r., nasz internat obchodził Międzynarodowy Dzień Kropki. Swoją genezę święto zawdzięcza książce "Kropka", którą napisał Peter Reynolds. Prostym językiem autor przedstawia w niej historię dziewczynki, która nie wierzyła w własne możliwości. Książka poruszyła serca wielu dorosłych. Czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiali często o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka Reynoldsa odniosła sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Dzień ten traktowany jest jako święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły i odkrywania drzemiących w nas talentów.