Listopadowe wspomninanie tych, których nie ma już wśród nas, to czas wyjątkowej zadumy i przemyśleń nad sensem życia ludzkiego, przemijaniem czy śmiercią. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dla chrześcijan czas spotkań przy grobach rodzinnych, okres uświadamiający nam nieuchronność upływu czasu, czas nadziei na wieczność. Między innymi te głębokie prawdy stały się w naszym internacie tematyką gazetki ściennej. Ponadto we wtorek, 23 października 2018 r. dr Piotr Wisz wygłosił wykład dla młodzieży "Pochówek w Polsce południowo-wschodniej w XIX w XX wieku". W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych młodzież zapaliła znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników Szkoły spoczywających na cmentarzu komunalnym w Rzeszowie przy ul. Cienistej. Na lampionach przymocowano wstążeczki z napisem: Pamiętamy. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie. Wychowawca P. Wisz wziął ponadto udział w XVI Rzeszowskiej Kweście na Rzecz Ratowania Pomników Nagrobnych na Starym Cmentarzu w Rzeszowie. Tradycyjnie 11 listopada, w kolejną rocznicę śmierci pierwszego dyrektora placówki mgra Antoniego Cząstki, przedstawiciele młodzieży z naszego internatu wraz z Panią Kierownik - w imieniu całej społeczności szkolnej - złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze. Rozstrzygnięto też internacki konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcia pomników i nagrobków cmentarnych - zwyciężyła Natalia Słowik.