Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

b1
Witamy w Bibliotece

Zespołu Szkół nr 2 

im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie

„Gdy masz jakieś wątpliwości –
idź do biblioteki”
(J. K. Rowling)

 Posiadamy systematycznie aktualizowany księgozbiór. Organizujemy różnego rodzaju konkursy, imprezy i wystawy.

W bibliotece możesz:

  • wybierać i wypożyczać książki,
  • przeglądać czasopisma,
  • poszukiwać informacji,
  • korzystać z Internetu,
  • relaksować się i wypoczywać
    w spokoju :)

W naszej bibliotece KAŻDY jest mile widziany i NIKT nie jest do niczego zmuszany.
Przyjdź – tutaj nie odpytujemy
i nie stawiamy stopni!

 

blog 3

Dnia 2 października 2018 r. biblioteka szkolna zorganizowała wyjście do współpracującej z nami biblioteki publicznej. Klasa I f uczestniczyła w prelekcji p.Katarzyny Kyc z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oraz otwarciu wstawy „Symbole Narodowe Polski” w ramach 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie to odbyło się w Filii nr 7 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Pani prelegent przybliżyła nam pojęcie symbolu jako kodu rzeczywistości w której żyjemy. Podczas prelekcji przybliżona została nam historia II Rzeczypospolitej, jej osiągnięcia w sferze gospodarczej oraz zmiany w życiu społecznym.

D. Frańczak