Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

b1
Witamy w Bibliotece

Zespołu Szkół nr 2 

im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie

„Gdy masz jakieś wątpliwości –
idź do biblioteki”
(J. K. Rowling)

 Posiadamy systematycznie aktualizowany księgozbiór. Organizujemy różnego rodzaju konkursy, imprezy i wystawy.

W bibliotece możesz:

  • wybierać i wypożyczać książki,
  • przeglądać czasopisma,
  • poszukiwać informacji,
  • korzystać z Internetu,
  • relaksować się i wypoczywać
    w spokoju :)

W naszej bibliotece KAŻDY jest mile widziany i NIKT nie jest do niczego zmuszany.
Przyjdź – tutaj nie odpytujemy
i nie stawiamy stopni!

 

blog 3

Kto już widział te śliczne ławeczki wykonane na kształt otwartej książki? Stanęły na dziedzińcu Millenium Hall. Szkoda, że nie zatrzymamy ich na zawsze, bo stanowią część większej akcji pod nazwą „Zaczytany Szlak”. Ich pomysłodawcami i projektantami są znane osoby ze świata kultury (jak chociażby Mateusz Damięcki, Joanna Jabłczyńska, Andrzej Mleczko, Małgorzata Ostrowska, Beata Pawlikowska), a wykonawcami artyści plastycy.

 Przywiozła je do nas Fundacja Zaczytani.org i można na nich naprawdę usiąść, odpocząć, poczytać albo zeskanować kod QR i pobrać audiobooka przypisanego do danej ławki. Ławeczki są po prostu prześliczne! Stanęły u nas w sierpniu, a więc na jakiś czas przed Narodowym Czytaniem i zapowiadają nadejście Targów Książki, które odbędą się końcem września. Zapraszają do siadania… Żal, że nie zostaną na stałe.