Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

anna piskurzZachęcamy do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Anny Piskurz adresowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych. Każdy uczestnik może zgłosić jedno opowiadanie o objętości do 10 000 znaków ze spacjami. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione teksty zostaną wydane w formie książkowej.

Organizatorami konkursu są: Czytelnia na Piętrze I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie oraz Klub Literacki Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Partnerami są: Zeszyty Poetyckie, Organizacja Turystyczna Szlak Piastowski oraz Fundacja Identitas.

Mottem tegorocznej edycji konkursu jest cytat: Kiedyś usłyszę głos planet, których jeszcze nie ma.

Temat można szeroko zinterpretować (wyłącznie poprzez krótką formę prozatorską) poruszając futurystyczne zagadnienia – przyszłość kultury i społeczeństw. Forma opowiadania jest dowolna, dopuszczalne są także gatunki fantasy czy science fiction.

Każdy uczestnik może przesłać jedno opowiadanie o objętości do 10 tys. znaków ze spacjami. Tekst nie może być wcześniej publikowany ani zgłaszany do innych konkursów.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki szkolnej, skąd zostaną przesłane dalej.

Prace można przesyłać do 15 kwietnia 2020 r.