Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych średnich (liceum, technikum) do udziału w ogólnopolskim konkursie poetyckim. Szczegóły poniżej:

XIV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego

„Rytmy nieskończoności” to konkurs, który odbywa się w L LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie od 2005 roku. Idea konkursu ma na celu kształcenie wrażliwości estetycznej młodzieży szkół średnich pod patronatem najwybitniejszych polskich twórców. Jacek Kaczmarski był poetą o wielu talentach, kształtowanych pod uważnym okiem rodziców, artystów malarzy: Anny Trojanowskiej-Kaczmarskiej i Janusza Kaczmarskiego. Twórczość Jacka Kaczmarskiego stanowi doskonałe źródło wielu estetycznych poszukiwań dla młodzieży.

REGULAMIN KONKURSU POETYCKIEGO

1. Organizatorem konkursu jest L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie.

2. Konkurs kierowany jest do młodzieży średnich szkół średnich, ponadpodstawowych w Polsce

3. Cele konkursu: zachęcenie młodzieży do rozwijania pasji poetyckich, literackich i plastycznych oraz kształtowania własnego indywidualnego warsztatu pisania i rozwijania różnych talentów poprzez obcowanie z kunsztem słowa i oryginalnością twórczości Jacka Kaczmarskiego;

4. Laureatem konkursu jest osoba, której choćby jeden utwór poetycki (wiersz) zostanie opublikowany w antologii, podsumowującej zmagania konkursowe uczestników.

5. Główną nagrodą jest tomik wierszy laureatów.

6. JURY:

a) o. Wacław Oszajca, poeta

b) Marcin Partyka, kompozytor

c) Krzysztof Trzaska, artysta malarz

d) Paweł Słomczyński, fotografik

e) Anna Słomczyńska, producentka telewizyjna

f) Lidia Jastrzębska, dziennikarka

g) Izabela Szafrańska, wokalistka

h) Ewa Cieślak, wydawca

i) Wiesław Włodarski, współtwórca "Rytmów"

j) Katarzyna Walentynowicz, polonistka

7. Jury pod przewodnictwem o. Wacława Oszajcy spośród laureatów konkursu wyłoni osoby do nagród i wyróżnień dodatkowych (nagrody rzeczowe).

8. Nagrody specjalne zostaną ufundowane przez instytucje patronujące konkursowi.

9. Uczestnicy mogą przesłać na konkurs tylko te utwory, które nie zostały wyróżnione wcześniej w innych konkursach poetyckich oraz nie zostały opublikowane w żadnej formie (także w Internecie).

10. Zasady uczestnictwa w konkursie

a) każdy uczestnik w terminie do 9 lutego 2020r. przesyła pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w załączniku trzy utwory poetyckie, do których należy dołączyć dane osobowe autora (imię i nazwisko, adres domowy, telefon kontaktowy, adres e-mail, nazwa i adres szkoły ponadgimnazjalnej, klasa). Utwory prosimy zapisać czcionką 10., bez niepotrzebnych ozdobników. Wszystkie te dane wraz z utworami powinny znaleźć się w jednym załączniku.

b) Pod koniec lutego 2020 r. na Facebooku na stronie konkursu zostanie umieszczona lista laureatów konkursu

c) Laureaci, których wiersze zostaną opublikowane w antologii, wyrażają zgodę na zamieszczenie ich danych osobowych (imię i nazwisko, nazwa szkoły) w publikacji oraz w materiałach, związanych z konkursem. Jury ocenia utwory anonimowe: organizatorzy przygotują dla jurorów teksty bez danych osobowych autorów.

Finał konkursu odbędzie się w kwietniu 2020 r. Organizatorzy na początku marca 2020 r. określą dokładną datę finału. Uczestnicy wyróżnieni w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności” zostaną poinformowani o dokładnym terminie ogłoszenia wyników mailem oraz na Facebooku na stronie, poświęconej konkursowi. Podczas finału konkursu odbywają się poetyckie warsztaty dla laureatów, można nabyć antologie utworów poetyckich laureatów konkursu oraz spotkać się z ludźmi, związanymi z twórczością Jacka Kaczmarskiego

Wszelkich informacji, dotyczących konkursu, udziela polonistka Katarzyna Walentynowicz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Informacje dotyczące organizacji konkursu, finałowej gali oraz lista laureatów będą zamieszczane na stronie konkursu na Facebooku.