Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

„…Wybierz sobie zawód, który lubisz,
a całe życie nie będziesz musiał pracować…”

TECHNIK LOGISTYK

planuje, organizuje, kieruje i kontroluje przemieszczanie towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej dla wszystkich uczestników tej wymiany; dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i czas; optymalizuje koszty dostawy towarów; dokonuje wyboru procedury zakupów i analizuje ich stan; obsługuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne.

Uczniowie w trakcie nauki w technikum logistycznym  mają możliwość zdobycia trzech kwalifikacji:

K1 - A. 30. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania - odbywa się pod koniec klasy drugiej.

Niezbędne do uzyskania pierwszej kwalifikacji są umiejętności doboru sposobu zaopatrzenia materiałowego oraz systemów informatycznych do procesu produkcji. Potrzebne są również umiejętności sporządzania dokumentów przepływów produkcyjnych oraz dobór urządzeń do transportowych czynności magazynowych. Uczeń decyduje o doborze kanałów dystrybucji produktów i kontrahentów.

K2 - A. 31. Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych - odbywa się pod koniec klasy trzeciej.

Niezbędne do uzyskania drugiej kwalifikacji są umiejętności stosowania przepisów prawa związanych z transportem i obrotem handlowym oraz standardy identyfikacji ładunków. Odpowiednie ustalenie ceny usługi transportowej oraz dobór środków technicznych i technologii przeładunkowych w transporcie. Uczeń sporządza dokumentację w języku polskim i obcym.

K3 - A. 32. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach gospodarczych - odbywa się pod koniec pierwszego semestru klasy czwartej.

Niezbędne do uzyskania trzeciej kwalifikacji są umiejętności rozróżniania zadań poszczególnych jednostek gospodarczych. Organizacja przepływu zasobów informacji oraz przestrzeganie zasad gospodarowania odpadami. Uczeń rozróżnia rodzaje i systemy transportu miejskiego, a także przestrzega zasad logistycznej obsługi imprez masowych.

TECHNIK SPEDYTOR

Celem pracy spedytora jest organizowanie przewozu towarów w kraju i za granicą. Spedytorem może być tylko ten, kto zawodowo i za wynagrodzeniem, w imieniu własnym albo w imieniu dającego zlecenie, na rachunek zleceniodawcy, podejmuje się wysyłania lub odbioru przesyłki oraz innych czynności związanych z jej przewozem. W obszarze działania spedytora znajduje się transport samochodowy, kolejowy, morski, wodny śródlądowy, lotniczy i intermodalny. Organizowanie przewozów polega na szukaniu klienta, ustalaniu szczegółów dotyczących transportu, negocjowaniu ceny za usługę oraz rozliczaniu usługi.

Uczniowie w trakcie nauki w technikum spedycyjnym  mają możliwość zdobycia trzech kwalifikacji:

K1 - A.28. Organizacja i nadzorowanie transportu - odbywa się pod koniec klasy trzeciej.

Niezbędne do uzyskania pierwszej kwalifikacji są umiejętności planowania realizacji procesów transportowych oraz przygotowanie ładunków do transportu. Potrzebne są również umiejętności przygotowywania i monitorowania technicznych środków realizacji procesów transportowych i nadzorowania realizacji procesów transportowych. Uczeń sporządza dokumentację spedycyjno-transportową w języku polskim i obcym.

K2 - A.29. Obsługa klientów i kontrahentów - odbywa się pod koniec pierwszego semestru klasy czwartej.

Niezbędne do uzyskania drugiej kwalifikacji są umiejętności prowadzenia korespondencji i negocjacji. Niezbędną umiejętnością jest również kalkulowanie cen usług spedycyjno-transportowych.

PERSPEKTYWY ZAWODOWE:

Do najpopularniejszych branż, które poszukują logistyków należą przede wszystkim przemysł, budownictwo, handel i usługi oraz informatyka i telekomunikacja. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w spedycji krajowej i międzynarodowej. Nasz absolwent może być zatrudniany w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, usługowych, transportowo – spedycyjnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego, na stanowiskach specjalisty do spraw:

• sprzedaży i prognozowania popytu,
  • planowania zakupów,
  • handlu elektronicznego,
  • logistyki miejskich usług infrastrukturalnych,
  • systemów informacyjnych wspomagających dystrybucję,
  • gospodarki odpadami,
  • planowania produkcji i zapasów,
  • gospodarki materiałowej, pakowania i opakowań,
  • transportu wewnętrznego.
  • specjalista ds. spedycji krajowej i międzynarodowej,
  • spedytor: krajowy, międzynarodowy, morski, lotniczy, drobnicowy, całopojazdowy,
  • referent spedycyjny,
  • dyspozytor ładunkowy,
  • organizator przewozów,
  • taksator,
  • specjalista ekspedytor ds. obsługi punktu eksploatacji.

O ZAWODZIE I BRANŻY LOGISTYCZNEJ MOŻESZ POCZYTAĆ W INTERNECIE: