Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

b1
Witamy w Bibliotece

Zespołu Szkół nr 2 

im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie

„Gdy masz jakieś wątpliwości –
idź do biblioteki”
(J. K. Rowling)

 Posiadamy systematycznie aktualizowany księgozbiór. Organizujemy różnego rodzaju konkursy, imprezy i wystawy.

W bibliotece możesz:

  • wybierać i wypożyczać książki,
  • przeglądać czasopisma,
  • poszukiwać informacji,
  • korzystać z Internetu,
  • relaksować się i wypoczywać
    w spokoju :)

W naszej bibliotece KAŻDY jest mile widziany i NIKT nie jest do niczego zmuszany.
Przyjdź – tutaj nie odpytujemy
i nie stawiamy stopni!

 

blog 3

W dniu 31 stycznia br. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia pt. „Randka w ciemno z poezją miłosną”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy I c oraz III e. Podczas zajęć młodzież czytała wiersze o miłości z różnych epok literackich, zapoznała się z prezentacją nt. historii powstania święta walentynek              i postacią Św. Walentego, wysłuchała adaptacji utworu K.I. Gałczyńskiego "Rozmowa liryczna". Na koniec zajęć uczniowie losowo wybrali „książki-niespodzianki” z literatury młodzieżowej do przeczytania w domu

przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza. Zostali również zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie pięknego czytania i w konkursie poetyckim, których organizatorem będzie biblioteka szkolna w najbliższym czasie. Atmosfera zajęć była twórcza i miła, a zapalone świece i padające za oknem płatki śniegu wprowadziły nastrój zadumy i refleksji.