Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Uprzejmie informuję, że w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie od 17 maja 2021 roku rozpoczynają się szczepienia przeciw COVID–19 dla młodzieży od 16 roku życia.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby, gwarantujemy profesjonalną obsługę wraz z możliwością wszystkich klinicznych konsultacji.

Przed wizytą w punkcie szczepień należy wypełnić „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19”. Kwestionariusz można pobrać ze strony https://www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-informacyjne-dla-szpitali-i-pacjentow-dotyczace-szczepien-przeciw-covid-19. Zachęcamy do wcześniejszego pobrania formularza i podpisania go przez opiekuna prawnego. Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w Punkcie Szczepień. Wówczas osoba niepełnoletnia zobowiązana będzie przyjść na szczepienie z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na udzielenia świadczenia.

W związku z powrotem do nauczania stacjonarnego prosimy nauczycieli i uczniów o zapoznanie się z Wytycznymi MEiN, MZ i GIS dotyczącymi zachowania reżimu sanitarnego w szkołach od 17 maja 2021 r.

Z dokumentem mozna zapoznać się tutaj.

Informujemy, że od poniedziałku, 18 stycznia 2021 r. uczniowie nadal będą się uczyć zdalnie, zgodnie z podziałem godzin, w aplikacji Teams.

Przypominamy, że istnieje możliwość użyczenia sprzętu komputerowego w celu realizacji nauki zdalnej.

Informuję, że nastąpiła zmiana terminu dnia wolnego od zajęć edukacyjnych z 02.11.2020 r. na 21.06.2021 r.

Dyrektor szkoły

S. Pepera

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Informujemy, że pomoc psychologiczno-pedagogiczna, poradnictwo pedagogiczne, wsparcie psychologiczne w trudnych sytuacjach od 19.10.2020 r. jest udzielane zdalnie (kontakt poprzez dziennik elektroniczny oraz Microsoft Teams).

Możemy indywidualnie porozmawiać, korzystając z aplikacji Microsoft Teams:

- psycholog Monika Sroka-Ossowska           Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- pedagog szkolny Aneta Szymańska           Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji w godzinach takich jak dotychczas:

Psycholog:

- wtorek – 08.00-10.00

- środa – 08.00-12.00

- piątek – 11.00-15.00

Pedagog szkolny:

- poniedziałek – 08.00-12.00

- wtorek – 10.00-14.00

- środa – 12.00-16.00

- czwartek – 12.00-16.00

- piątek - 08.00-12.00

Pozdrawiamy serdecznie –

psycholog Monika Sroka-Ossowska

i pedagog szkolny Aneta Szymańska 

Od poniedziałku 19.10.2020 r. do odwołania uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie realizują naukę w trybie zdalnym z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Office 365 Teams, zgodnie z obowiązującym do tej pory podziałem godzin. Szczegółowe informacje zostaną przekazane przez e-dziennik.

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu komputerowego ze szkoły (szczegóły u wychowawcy klasy).

Bardzo proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa!

Życzę dużo zdrowia!

Stanisława Pepera

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie

Prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnymi dla szkół przez kliknięcie w ten link.

PLAKAT BEZPIECZNI FB 1200x900 AZachęcamy do zapoznania się z 10 filmami edukacyjnymi zrealizowanymi pod patronatem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego we współpracy z Ministerstwem Zdrowia pod wspólnym tytułem „Bezpieczni w czasie epidemii”. Zawierają one m.in. odpowiedzi ekspertów na pytania o wiarygodne i oparte na badaniach naukowych informacje, bezpieczne podróżowanie, dbanie o zdrowie i kondycję, korzystanie z opieki zdrowotnej i badań profilaktycznych, bezpieczne leczenie, szukanie pomocy w razie nagłego zachorowania.

W tym miejscu można znaleźć film zapowiadający cykl

Opublikowane dotychczas odcinki:

1. Wiedza oparta na faktach

2. Higiena i bezpieczeństwo

3. Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)?

W przygotowaniu kolejne filmy:

  1. Jak korzystać z opieki ambulatoryjnej (AOS)?
  2. Jak korzystać z opieki szpitalnej?
  3. W zdrowym ciele zdrowy duch!
  4. Żywienie ma znaczenie!
  5. Podróże bez ryzyka
  6. Praca w nowej rzeczywistości
  7. Nasza odpowiedzialność

Cały cykl dostępny jest na kanale Akademia NFZ oraz TUTAJ.

https://linkd.p

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Drodzy uczniowie!

Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!

Sytuacja epidemiczna w kraju sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W trosce o uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ, jako dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłam procedury postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostaną umieszczone na stronie https://zs2.rzeszow.pl/ i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi oraz ścisłe ich przestrzeganie. Zostaną one również rozesłane przez dziennik elektroniczny.

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i obiektach należących do placówki.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.

 

Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego 

– Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa – napisali szefowie MEN i GIS w liście skierowanym do rodziców.

Szefowie MEN i GIS przedstawili w nim zalety aplikacji, takie jak test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia. Podkreślili jednocześnie, że ProteGO Safe to także sprawdzone i wiarygodne źródło informacji na temat pandemii koronawirusa.

Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny zaznaczyli, że skuteczność aplikacji zależy od tego, jak wiele osób będzie z niej korzystało. Dlatego też szczególnie ważne są wspólne i odpowiedzialne działania:

– Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna – napisali Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny.

Informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przedłużyło przerwę w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty do 26 czerwca 2020 r. Nauka będzie nadal odbywała się na odległość.

Informujemy, że decyzją MEN nauczanie na odległość zostało przedłużone do 7 czerwca 2020 r.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącymi przygotowania do egzaminów zewnętrznych znajdującymi się pod tym linkiem oraz z dokumentami w załącznikach dotyczącymi nowelizacji rozporządzenia MEN i prowadzenia konsultacji dla uczniów na terenie szkoły.