Wejście główne
od ulicy Rejtana
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

Wspólnie z przedstawicielami jeszcze czterech rzeszowskich szkół średnich: Zespołem Szkół nr 1, Zespołem Szkół Gospodarczych, Zespołem Szkół Energetycznych i IV Liceum Ogólnokształcącym uczestniczyliśmy w projekcie „Dialog Młodzieży”

w ramach programu „Europa dla Obywateli” w mieście partnerskim Rzeszowa Nyireghyhazie na Węgrzech. Oprócz nas obecni byli uczniowie z Węgier, Słowacji, Rumunii, Ukrainy, Niemiec, Austrii, a także z polskich miast – Gorlic i Bielska Białej. Program był bardzo obszerny i ciekawy. W pierwszy dzień prezentowaliśmy nasze miasta. Później braliśmy udział w wieczornej grze miejskiej - city rally, w czasie której zobaczyliśmy najbardziej znane miejsca w mieście.

Drugi dzień Town Twinning Meeting rozpoczęliśmy oficjalnym powitaniem przez władze Nyiregyhazy, następnie uczestniczyliśmy w prezentacji online przedstawicielki władz zajmującej się sprawami młodzieży. Później - podzieleni na międzynarodowe grupy - braliśmy udział w warsztatach, w czasie których dyskutowaliśmy na ważne dla młodzieży tematy takie jak ochrona środowiska, problemy społeczne, sytuacje kryzysowe. Dzieliliśmy się opiniami dotyczącymi różnych problemów, które występują w naszych krajach i zastanawialiśmy się, co trzeba zmienić i jaki wpływ możemy mieć na te zmiany. Dzięki temu, że projekt odbywa się w języku angielskim, nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe. W piątek wieczorem wszyscy uczestnicy projektu przedstawiali miasta, z których przyjechali i swoje szkoły. Poznaliśmy między innymi: Iserlohn, St. Pölten, Satu Mare, Gorlice, Bielsko Białą, Beherove, Presov,Nyiregyhazę. Można było degustować potrawy z różnych krajów, słodycze, napoje. Była to świetna okazja do integracji międzynarodowej, nawiązania kontaktów z rówieśnikami z różnych europejskich krajów, porozmawiania w języku angielskim. Z radością opowiadaliśmy o Rzeszowie i naszych szkołach.

W sobotę wzięliśmy udział w otwarciu imprezy TirpakFestival, w którym uczestniczyli prezydenci, burmistrzowie i merowie miast partnerskich, których młodzi przedstawiciele byli z nami na Town Twinning Meeting. Rzeszów reprezentowała Pani Wiceprezydent Jolanta Kaźmierczak, z którą zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Tirpak był okazją do spróbowania lokalnych potraw, wypieków, obejrzenia tradycyjnych węgierskich tańców. Po powrocie do hotelu uczestniczyliśmy w warsztatach tańców regionalnych pod nazwą Csangofolk-dance.W niedzielę - ostatni dzień projektu Town Twinning Meetingzaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do ZOO w Sóstó nieopodal Nyiregyhazy. Po kilku godzinach spaceru wśród zwierząt ze wszystkich kontynentów pożegnaliśmy się z organizatorami i uczestnikami naszego projektui wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa.

Dzięki udziałowi w tym projekcie mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności językowe, nabrać jeszcze większej motywacji do nauki języków obcych. Mieliśmy okazję poznać młodzież z różnych krajów – poznać ich zdanie na ważne dla młodych ludzi tematy, wymienić się doświadczeniami, spędzić wspólnie czas.