Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni

60 lat Rejtan

Zegarki, scyzoryki, czekolada, neutralność polityczna i piękne krajobrazy – to każdy z nas wie o Szwajcarii. Dużo więcej wiedzą 24 drużyny 3-osobowe w naszej szkole, które postanowiły wziąć udział w tej emocjonującej przygodzie, łączącej miłośników języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych. Pierwszy etap IX Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych – odbył się 15 marca (w piątek) w naszej szkole. Uczniowie rozwiązywali test, który zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów Szwajcarii. Zwycięzcą został zespół w składzie: A. Motyka, P. Delimata, S. Feliniak.

Wszystkim, którzy podjęli wyzwanie zmierzenia się z testem wiedzy o Szwajcarii gratulujemy, a za naszą reprezentację będziemy trzymać kciuki na etapie regionalnym!

angel 749625 640

Samorząd uczniowski składający się z samych kobiet nie zapomniał o wyjątkowych kobietach w naszej szkolnej społeczności i co tchu pobiegł do nich z pysznymi cukierkami. Wzruszające życzenia przekazane przez radiowęzeł były symbolem pamięci o święcie oraz wyrazem sympatii dla damskiej części szkolnej społeczności.

7.03.2024 odbyły się uroczystości z okazji 105 rocznicy śmierci Leopolda Lisa- Kuli połączone z przyrzeczeniem dzieci wstępujących do „Orląt” Związku Strzeleckiego oraz przysięgą Strzelców. Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Krzyża Świętego i były kontynuowane pod pomnikiem Leopolda Lisa- Kuli.  W świętowaniu brał udział poczet sztandarowy Zespołu Szkół nr 2 i pani wicedyrektor Agnieszka Galos. Szkoła nasz jako jedna z czterech szkół w Rzeszowie została uhonorowana medalem okolicznościowym za współpracę ze Związkiem Strzeleckim "Strzelec".

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetkę pt. „Żołnierze Wyklęci”. Odbyła się również lekcja otwarta na ten temat, przygotowana przez kl. II t i przeprowadzona przez p. Marzenę Szpunar. 4 marca 2024 r. uczniowie poprowadzili audycję przez radiowęzeł na temat organizacji i działalności żołnierzy wyklętych.

LOGO KONKURSU okNauczyciele matematyki i języka angielskiego Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie serdecznie zapraszają do udziału w X Rzeszowskim Konkursie Matematycznym „Maths in English – Maths with a difference”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z Rzeszowa i okolic.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: liceum i technikum.

Terminy:

- etap szkolny – 15.03.2024

- etap rzeszowski – 5.04.2024

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10.03.2024.

Podczas spotkania zorganizowanego przez Radę Miasta Rzeszowa omawiane były konkretne problemy szkół i rozwiązania, które mogą poprawić środowisko edukacyjne. Samorząd Uczniowski naszej szkoły wziął udział w warsztatach na temat wykorzystania technologii w działaniach samorządu uczniowskiego.

Uczniowie ze Szkolnego Koła CARITAS oraz z Samorządu Szkolnego zadbali o to, aby każdy zakochany i kochający miał możliwość wyrażenia swoich uczuć poprzez walentynkową pocztę. Dużo miłości – nie tylko w tym dniu – życzą członkowie Szkolnego Koła CARITAS i Samorządu Szkolnego!

W dniu 27 stycznia 2024 roku odbyły się zawody etapu okręgowego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z zakresu geografii z elementami geologii. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie reprezentowała uczennica Laila Kawalec z klasy II p, która w etapie szkolnym uzyskała 88 na 100 pkt możliwych do uzyskania. Uczennica uczestniczyła w zawodach okręgowych wraz z opiekunem p. Sławomirem Supersonem w auli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie przy ul. Piotra Skargi 2. Zawody etapu okręgowego rozpoczęły się o godz. 10.00 i trwały do godz. 12.00. Uczestnicy zmagali się z kilkunastoma pytaniami z zakresu wybranych dyscyplin geografii i geologii przy zastosowaniu podstawowych umiejętności matematycznych.

logo projektu

W okresie od 31.12.2023 r. do 30.12.2024 r. Zespół Szkół nr 2 realizuje projekt „Teachers’ brainpower, students’ brainflower! – Rozwój zawodowy nauczycieli kluczem do sukcesu szkoły!” w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Więcej informacji w zakładce: Projekty lub kliknij tutaj

Informujemy, że w opublikowanym Rankingu Perspektyw 2024 nasze Technikum nr 2 otrzymało srebrną tarczę.

Gratulujemy serdecznie!