Drukuj

W dniu 24 października br. reprezentanci grupy projektowej Estrady Rzeszowskiej: Jagoda Ostrowska, Joanna Choma, Dariusz Socha (II d), Gabriela Magoń z II c wraz z opiekunkami : Anną Sitko- Ciupak i Anetą Bojdą-Wawrzonek byli gośćmi audycji z cyklu „Świat Młodych”. To popularny program Polskiego Radia Rzeszów, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (w każdy wtorek od 18:05 do 19:00), który porusza ważne dla młodych ludzi tematy, takie jak: szkoła, przyjaźń, miłość, pasje.

My opowiadaliśmy o przygotowaniach do kolejnej, piątej już edycji projektu „Młodzież (dla) Miasta, o pracy nad pantomimą pt. „Nie bój się wózka”, o problemach, jakie za jej pomocą chcemy przedyskutować. Uczniowie wspominali pracę przy zeszłorocznym projekcie, mówili o pozytywnym odbiorze spektaklu pt. „Niemy protest”, o zaletach popularności, a przede wszystkim o potrzebie udziału w takich inicjatywach, chęci podzielenia się z rówieśnikami refleksją na temat współczesnego świata, o konieczności uczenia tolerancji i empatii.

Zobacz również: https://www.radio.rzeszow.pl/audycje/content/108/swiat-mlodych#ajx/audycje/6480/ruszyla-v-edycja-projektu-mlodziez-dla-miasta