Wejście główne
od ulicy Rejtana
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

6 marca 2020 r. odbył się w naszej szkole piąty już finał projektu „Młodzież {dla} Miasta”. Spotkanie pod hasłem „Ratujmy tonącą sztukę” przygotowane zostało przez uczniów Zespołu Szkół nr 2. Było to wydarzenie kulturalne mające na celu upowszechnianie dzieł sztuki (utworów, obrazów, wierszy), a także stylizacji modowych inspirowanych folklorem i propagujących twórczość ludową. Aby podkreślić narodowy charakter naszej kultury, imprezę otworzył występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie, który zaprezentowali Taniec Flagi. W ramach koncertu muzycznego wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca RUDKI, kapela „Pogórzanie”, szkolny zespół „Kwiateczki” i kapela rockowa „Mafia Band”. Folklorystyczne klimaty zostały zilustrowane nowoczesnym pokazem akrobatycznym w wykonaniu przedstawicielek Sekcji Akrobatyki Sportowej Klubu Sportowego „Piramida” w Rzeszowie.

Nad całością czuwały: p. Anna Sitko-Ciupak, p. Dorota Frańczak, p. Katarzyna Kadyjewska.

W czasie spotkania zaprezentowana została wystawa prac plastycznych inspirowanych folklorem oraz ikon, wystawa ludowych zabawek drewnianych, a także wyroby rękodzielnicze, takie jak hafty i dziergane ozdoby.

Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami zdołaliśmy przekonać współczesną młodzież, że świat, w którym żyje, nie ogranicza się tylko do jego wirtualnej wizji w smartfonie, ale składa się także z przeżyć duchowych, które owocują twórczą ekspresją. Wierzymy w to, że razem uda nam się „uratować tonącą kulturę”.