Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

Od 01.07.2018 r. do 30.06.2020 r. Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie realizuje projekt pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Projekt przewiduje udział 9 nauczycieli w dwutygodniowych kursach językowych i kursach językowo - metodycznych w Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz na Malcie.

Celem projektu jest: podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, stworzenie nowego podejścia metodycznego w nauczaniu języka angielskiego w szkole, wprowadzenie elementów nauczania dwujęzycznego do nauczania  przedmiotów szkolnych, zwiększenie aktywności we współpracy międzynarodowej oraz promowanie wartości europejskich.

W ramach projektu dwóch nauczycieli z naszej szkoły tj. Iwona Lasota i Paweł Skowroński  wyjechali na Maltę by wziąć udział w dwutygodniowym kursie języka angielskiego i zdobyć nowe umiejętności językowe. Szkolenie odbywało się w ESE - European School of English (St Julian's - Paceville) i trwało od 29.04.2019 r. do 10.05.2019 r. Uczestnicy  projektu przede  wszystkim udoskonalili swoją znajomość języka angielskiego i polepszyli zdolności komunikacyjne. Wśród  korzyściach wynikających z udziału w projekcie należy również wspomnieć o pobudzeniu potrzeby ciągłego  dokształcania się, poszerzania wiedzy i umiejętności, jak również o zwiększonej mobilności zawodowej. Dodatkowym  atutem pobytu  na szkoleniu na Malcie była  możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego w życiu codziennym, a doskonała lokalizacja zakwaterowania gwarantowała  uczestnikom projektu nieograniczony dostęp do głównych atrakcji turystycznych i kulturalnych kraju.

Na  zakończenie  kursu uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności językowe.

Poniżej przedstawiamy krótką relację zdjęciowa z wyjazdu.