Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

 

Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana -  SZKOŁĄ INNOWACJI

W skład Zespołu wchodzą:

Technikum Nr 2 - klasy z innowacjami

technik ekonomista: administracyjno-księgowa, prawno-policyjna

- technik rachunkowości: administracyjno-księgowa - nowość!

technik logistyk: lotnicza, wojskowa

technik spedytor: wojskowa

VII Liceum Ogólnokształcące - klasa innowacją opiekuńczo- ratowniczą  z elementami pedagogiki, rehabilitacji i ratownictwa medycznego

Zobacz opinie absolwentów o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o szkole i ... zawodach, w których kształcimy

KLIKNIJ => PREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY

 Zapraszamy do naszej szkoły!

plakat

 

  

 

 UWAGA!

Oferujemy nowy kierunek kształcenia -

w zawodzie

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI!

 

 

 

 

 

Zachęcamy do oglądania:

Szkolny Facebook - KLIK!

Film na YouTube - KLIK!

Prezentacja internatu - KLIK!

 

Od 01.07.2018 r. do 30.06.2020 r. Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie realizuje projekt pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Projekt przewiduje udział 9 nauczycieli w dwutygodniowych kursach językowych i kursach językowo - metodycznych w Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz na Malcie.

Celem projektu jest: podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, stworzenie nowego podejścia metodycznego w nauczaniu języka angielskiego w szkole, wprowadzenie elementów nauczania dwujęzycznego do nauczania  przedmiotów szkolnych, zwiększenie aktywności we współpracy międzynarodowej oraz promowanie wartości europejskich.

W ramach projektu dwóch nauczycieli z naszej szkoły tj. Iwona Lasota i Paweł Skowroński  wyjechali na Maltę by wziąć udział w dwutygodniowym kursie języka angielskiego i zdobyć nowe umiejętności językowe. Szkolenie odbywało się w ESE - European School of English (St Julian's - Paceville) i trwało od 29.04.2019 r. do 10.05.2019 r. Uczestnicy  projektu przede  wszystkim udoskonalili swoją znajomość języka angielskiego i polepszyli zdolności komunikacyjne. Wśród  korzyściach wynikających z udziału w projekcie należy również wspomnieć o pobudzeniu potrzeby ciągłego  dokształcania się, poszerzania wiedzy i umiejętności, jak również o zwiększonej mobilności zawodowej. Dodatkowym  atutem pobytu  na szkoleniu na Malcie była  możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego w życiu codziennym, a doskonała lokalizacja zakwaterowania gwarantowała  uczestnikom projektu nieograniczony dostęp do głównych atrakcji turystycznych i kulturalnych kraju.

Na  zakończenie  kursu uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności językowe.

Poniżej przedstawiamy krótką relację zdjęciowa z wyjazdu.